Obszary terapeutyczne

Endometrioza

Endometrioza to schorzenie polegające na występowaniu tkanki podobnej do błony śluzowej macicy poza jej jamą. Objawy obejmują silne bóle podczas menstruacji oraz trudności w zajściu w ciążę. W Polsce, według danych Głównego Urzędu Statystycznego, endometriozą cierpi około 400 000 kobiet. W Europie szacuje się, że dotyczy ona od 2% do 10% populacji kobiet w wieku rozrodczym.

Włókniaki Macicy

Włókniaki macicy, nazywane również mięśniakami macicy, to łagodne guzy powstające w tkance mięśniowej macicy. Występują u wielu kobiet, zwłaszcza w wieku rozrodczym. W Europie około 20-40% kobiet w wieku reprodukcyjnym ma włókniaki macicy. W Polsce brakuje dokładnych statystyk dotyczących liczby przypadków, ale stanowią one istotny problem zdrowotny wymagający skutecznych terapii.

Nowotwory Złośliwe

Nowotwory złośliwe stanowią poważne wyzwanie dla pacjentów i służby zdrowia. Rozwój niekontrolowanych komórek prowadzi do powstania guzów, które mogą szerzyć się do innych części ciała. W Polsce nowotwory złośliwe stanowią drugą przyczynę zgonów i są odpowiedzialne za około 25% wszystkich zgonów. W Europie i na świecie liczba nowotworów złośliwych wciąż rośnie, co podkreśla potrzebę skutecznych metod profilaktyki i leczenia.

Hormonalna Terapia Zastępcza

Hormonalna terapia zastępcza to metoda leczenia objawów menopauzy poprzez podawanie hormonów, które organizm przestaje wytwarzać. Choć skuteczna w łagodzeniu uciążliwych dolegliwości, takich jak uderzenia gorąca czy problemy ze snem, wiąże się również z pewnymi ryzykiem i ograniczeniami. W Europie i Stanach Zjednoczonych liczba kobiet korzystających z hormonalnej terapii zastępczej wynosi około 15-20%.

Strona zaprojektowana i wykonana przez Reddog Systems