Artykuł autorstwa zespołu Evestra Onkologia opublikowany w prestiżowym czasopiśmie

Łódź, 05.09.2023 – Firma Evestra Onkologia ma przyjemność i zaszczyt ogłosić publikację swojego najnowszego artykułu naukowego w renomowanym czasopiśmie endokrynologicznym Frontiers in Endocrinology (IF=5.2/2022). Artykuł pt. „Next Step in the Development of Mesoprogestins: The Preclinical Profile of EC313” autorstwa Katarzyny Błaszczak-Świątkiewicz i wsp. został opublikowany w drugim najczęściej cytowanym czasopiśmie o tematyce endokrynologicznej.

Artykuł ten poświęcony jest przedklinicznej części programu rozwoju jedynego w swojej klasie kandydata na lek będącego mesoprogestagenem i prezentuje wyniki przeprowadzonych licznych badań in vitro i in vivo, w tym w zakresie farmakodynamicznym.

Publikacja w jednym z najczęściej cytowanych czasopism endokrynologicznych podkreśla znaczenie osiągnięć naukowych w dążeniu do dalszego rozwoju EC313 ze wskazaniem do leczenia zaburzeń hormonalnych będących przyczyną rozwoju endometriozy.

Zainteresowani mogą przeczytać pełen artykuł na stronie czasopisma lub odwiedzić naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej o naszych badaniach i zaangażowaniu w  leczenie endometriozy.

Strona zaprojektowana i wykonana przez Reddog Systems